در این مقاله می خواهیم به صورت کامل انواع پاکت های مقوایی زعفران با طرح های جدید رونمایی کنیم. در این مقاله قصد داریم انواع مدل های پاکت زعفرانی که تولید و چاپ و روانه بازار کرده ایم صحبت کنیم و اینکه همین پاکت های زعفران چقدر بر روی فروش انواع زعفران مشتریان ما تاثیرگذار بوده است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید...

در این مقاله قصد داریم کامل ترین نوع مقاله در تمام سطح اینترنت باشد. ولی چرا ما سعی داریم کاملترین نوع مقاله را برای شما تکمیل و قرار دهیم؟ زمان و انتخاب درست نوع مواد اولیه مهمترین قسمت در تعیین و فروش نوع بسته بندی برای مشتریان ما می باشد که همکان سعی دارند تا به ساده ترین شکل ممکن و به صورت سریع و بدون از دست دادن زمان نوع مواد و بسته بندی خود را انتخاب و روانه بازار کنند. برای همین ما در سلسله مقالات سایت ثمین پک زمان و در اختیار قرار دادن بیشترین اطلاعات در اختیار مشتریان را در رسته اول کاری خود قرار داده ایم. امیدواریم مفید واقع شود.

انواع کاغذ و مقوا مورد استفاده در بسته بندی:

 • مقوای پشت طوسی
 • مقوای ایندربورد
 • کاغذ گلاسه
 • کاغذ پشت چسب دار
 • مقوای گلاسه
 • مقوای کارتی

مقوا چیست و چه تفاوتی با انواع کاغذ ها دارد؟

تعریف مقوا: به دسته ای از کاغذ ها گفته می شود که به طور معمول ضخامت بیشتری نسبت به کاغذ های دیگر دارند،

ویژگی های مقوا چیست؟

 • مقاوم تر هستند
 • سطح صاف، صیقلی و شفافی دارند
 • این خصوصیات باعث می شود قابلیت چاپ پذیری فوق العاده ای پیدا کنند.

مقواها پایه ثابت در صنعت چاپ و بسته بندی زعفران

مقوا ها به طور گسترده در انواع مختلف و برای مصارف مختلفی تولید می شوند اما بیشترین استفاده از آن ها در صنعت چاپ و بسته بندی صورت می گیرد.

برای به دست آوردن بالاترین کیفیت چاپ، به کاغذی با سطح سفید، شفاف، صیقلی و یکدست همچنین مستحکم در عین روان بودن به هنگام چاپ نیاز است که مقوا این امکان را در اختیار ما می گذارد.

در صنعت بسته بندی دو نوع مقوا از همه بیشتر استفاده می شود:

 • مقوای ایندربورد
 • مقوای پشت طوسی

مقوای پشت طوسی

مقوای پشت طوسی یک کاغذ ضخیم دو لایه است که لایه ی زیرین آن از خمیر کاغذ بازیافتی تولید می شود، سطح این کاغذ بازیافتی با استفاده از یک پوشش سفید مخصوص به نام کائولینایت پوشیده می شود که به آن عمل کوتینگ coating می گویند.

این پوشش سفید مخصوص که از ماده ی معدنی طبیعی به نام کائولین تولید شده پس از خشک شدن در سطح کاغذ باعث ایجاد سطحی سفید و صیقلی ایده آل برای چاپ شده و همچنین باعث مقاومت و استحکام بیشتر کاغذ می شود.

از مقوای پشت طوسی در گرماژهای ۲۳۰ ، ۲۵۰ ، ۲۸۰ ، ۳۰۰ ، ۳۵۰ ، ۴۰۰ و ۵۰۰ گرم برای تولید انواع جعبه های لمینتی و جعبه های مقوایی مانند انواع استند ها، انواع جعبه های مادر برای قوطی ها، و … استفاده می شود.

مقوای ایندربورد

مقوا ایندربرد بالاترین کیفیت را در بین مقواهای مختلف دارد و دارای مجوز از وزارت بهداشت جهت استفاده در تمامی بسته بندی های بهداشتی می باشد.

به علت سفیدی چشم نواز و استفاده از مواد اولیه دست اول در تولید دو رو و مغز این نوع مقوا، قیمت تمام شده این مقوا نسبت به مقوای پشت طوسی بالاتر است، در نتیجه جهت تولید سفارشات با کیفیت بالاتر رایج است.

ساختار خاص مقوای ایندربرد به دلیل بافت داخلی سفید رنگ و سطوح سفید رنگ در دو سمت مقوا دارای شرایط ایده آل جهت تولید انواع پاکت های مادر برای قوطی ها، انواع استندهای زعفران، انواع جعبه های مقوایی با کیفیت بالا و جعبه های مصرفی در زمینه های مواد غذایی، محصولا آرایشی و بهداشتی، محصولات دارویی و اقلامی از این قبیل که دارای حساسیت بالا از منظر بهداشت بسته بندی است فراهم می سازد.

از خصوصیات مقوا ایندربورد می توان بهموارد زیر اشاره کرد:

 • کیفیت بالای تولید
 • براقیت
 • سختی و استحکام بسیار بالاتر نسبت به انواع دیگر مقواهای موجود در بازار اشاره کرد.
 • یکی از مهمترین ویژگی های این مقوا نسبت به مقواهای دیگر علاوه بر بهداشتی بودن، داشتن دانسیته جرمی بالا می باشد یعنی قابلیت بالای خم شدگی بدون شکستن یا ترک خوردگی می باشد
 • که با توجه به داشتن این ویژگی جعبه هایی که با این نوع مقوا ساخته می شوند دارای استحکام بسیار بالایی نسبت به جعبه های دیگر می باشند.

از این مقوا در مجموعه ثمین پک برای تولید انواع جعبه های مقوایی برای صنایع مختلف با گرماژ های ۲۰۰، ۲۵۰، ۲۷۵، ۳۰۰، ۳۵۰، ۴۰۰ و ۴۵۰ استفاده می گردد.

امروزه کاغذها و مقواهای تولید شده چنان تنوع دارند که به زحمت می‌توان نام همه‌ی آن‌ها را در یک فهرست جمع‌آوری کرد. هم اکنون صنایع کاغذ و مقوا پیشرفت‌های شایانی داشته‌اند و بیش از هزار نوع کاغذ، با نام‌های تجاری یا علمی مختلف تولید و عرضه می‌شوند. فارغ از تقسیم‌بندی‌هایی بر اساس نوع، ساخت، مواد تشکیل دهنده یا کاربرد، از دیدگاه صنعت بسته‌بندی مهمترین و پر مصرف‌ترین انواع کاغذها و مقواها عبارتند از:

کاغذ گلاسه

این کاغذ مرغوب‌ترین نوع کاغذ هستند و هر چه گرماژ بالاتری داشته باشند کیفیت چاپ بهتری دارند. این نوع کاغذها برای استفاده در مواردی که نیاز به یک چاپ دقیق و حساس وجود دارد مانند پاکت‌های بسته بندی زعفران، کتاب‌های نفیس رنگی، بروشورهای رنگی و … بهره می‌گیرند. هر چه مقدار و تعداد رنگ‌ها بیشتر باشد، کاغذ گلاسه با گرماژ بالاتری مورد نیاز است. گرماژ گلاسه‌ها بین ۹۰ تا ۳۰۰ گرم است.

کاغذ پشت چسب دار

این نوع کاغذ به چسب آغشته است و یک روکش سیلیکونی زیر آن وجود دارد و در زمان بعد از چاپ برداشته شده تا کاغذ بر روی سطوح مختلف چسبانیده شود. این نوع کاغذ در لیبل‌ها که بخش مهمی از صنایع بسته‌بندی را تشکیل می‌دهند، کاربرد اصلی و عمده را دارند. کاغذهای پشت چسب‌دار، برخلاف سایر کاغذها که در بازار ایران در ابعاد سه ورقی و چهار و نیم ورقی حضور دارند، اغلب در اندازه‌ی ۷۰×۵۰ و به‌صورت مات، نیمه مات و براق عرضه می‌شوند.

مقوای گلاسه

از مقوای گلاسه در انواع پاکت‌های مقوایی زعفران، جلد کتاب، کاتالوگ و بعضی از کارت‌های ویزیت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقوای کارتی

از نوع مقوای کارتی در تهیه انواع کارت‌ها بهره می‌گیرند.

 

اصطلاحات استفاده شده در صنعت چاپ:

 • گرماژ: وزن یک مترمربع یا ۱۰۰۰۰ سانتی‌متر مربع از کاغذ یا مقوا را گرماژ گویند. به عنوان مثال اگر کاغذ ۷۰ گرمی است، به این معنی است که یک متر مربع آن ۷۰ گرم است.

 

در صنعت چاپ پاکت و بسته بندی زعفران بیشترین سوالاتی که از گروه ثمین پک می شود به شرح زیر می باشد. در بسته بندی زعفران در ایران 4 سایز پاکت بیشترین استفاده و کاربرد را با توجه به نیاز و خرید مردم نشان داده است که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

پاکت زعفران در چه سایزهایی قابل چاپ هستند؟

 1. نیم گرم
 2. یک گرم
 3. نیم مثقال
 4. یک مثقال

بیشترین بازخورد در بین شرکت های پخش کننده زعفران این 4 سایز می باشند که اگر سری به بازار بزنید بیشترین تنوع سایز در این 4 سایز در بازار می توانید ببینید.

چاپ پاکت زعفران به صورت عمده
خرید عمده پاکت زعفران
خرید پاکت زعفران تاج دار جدید
خرید پاکت زعفران تاج دار جدید قرمز
خرید کاور زعفران طرح جدید
خرید پاکت زعفران طرح قدیم
چاپ پاکت زعفران با طرح جدید
چاپ پاکت زعفران با طرح جدید
چاپ پاکت زعفران با طرح جدید
چاپ پاکت زعفران با طرح جدید

اگر قصد چاپ پاکت برای قوطی زعفران را دارید باز هم 4 سایز در بازار و در بین شرکت های پخش از همه بیشتر خود را نشان می دهند به طوری که خود آن به یک استاندارد در بازار شده است.

پاکت مقوایی برای قوطی زعفران در 4 سایز قابل چاپ هستند:

 1. یک گرم
 2. دو گرم
 3. 5 گرم
 4. 10 گرم

اگر قصد دارید بازار خاصی را هدف قرار دهید و بیشتر کیفیت بالای بسته بندی برای شما مطرح است می توانید از جعبه مقوایی در کنار قوطی های کریستال استفاده کنید که 4 سایز بالا بیشترین استفاده در بازار را از آن خود دارند. تنوع طرح، رنگ و شکل و ظاهر بسته بندی خود مقاله ای جدا است که شما می توانید بسته به طراح خود آن را تولید و روانه بازار کنید.

برای کدام قوطی کریستالی می توان پاکت مقوایی سفارش چاپ داد؟

قوطی های کریستالی ایستاده دارای تنوع نسبتا بالاتری نسبت به دیگر قوطی ها می باشد که در ادامه قصد داریم روش سفارش چاپ پاکت مقوایی برای قوطی کریستال را آموزش دهیم تا شما با خواندن این مقاله به تمام مراحل کار تسلط پیدا کنید. بسیاری از افراد دوست دارند که برندسازی را با قوطی های کریستالی انجام دهند و به دنبال پاکت های مقوایی برای قوطی های کریستالی هستند. معمولا پاکت مقوایی که برای قوطی ها انتخاب می شود بیشتر طرح ها دارای دریچه ای هستند که از طریق آن زعفران داخل محصول مشخص می باشد. شما می تواند نمونه های آن ها را در سطح وب ببینید.

قوطی هایی که شما می توانید پاکت مقوایی برای آن ها سفارش دهید به قرار زیر است.

 • قوطی وزیری
 • قوطی آذین
 • قوطی اطلسی
 • قوطی گوهر
 • قوطی الماس
 • برلیان
 • پردیس
 • کاپ

هر کدام از مدل های بالا خود ممکن است دارای 2 سایز، 4 سایز باشند که بسته به انتخاب شما ممکن است سایزها محدودتر شوند. معمولا برای قوطی های کریستالی 4 سایز از همه بیشتر استفاده می شود.

4 سایز جعبه مقوایی برای قوطی کریستالی

 1. نقلی
 2. کوچک
 3. متوسط
 4. بزرگ

به صورت پیشفرض برای هر سایز مبنای کار باید 1250 عدد باشد. کمتر از 1250 عدد امکان پذیر نمی باشد. جعبه های مقوایی طوری طراحی شده اند که در کف کار پاکت به هم قفل شده و از قسمت درب قوطی وارد پاکت می شود و در انتها کف و بالای پاکت قفل می شوند. ممکن است طرح شما با طرح عمومی زیر کاملا متفاوت باشد که بسته به طراحی متفاوت است ولی طرح نهایی تقریبا بیشترین اشتراکات را با همدیگر دارند.

pakat istade

چاپ جعبه مقوایی برای پاکت زعفران

یکی دیگر از سفارشاتی که گروه ثمین پک انجام می دهد، چاپ جعبه مقوایی زعفران یا به اصطلاح چاپ جعبه مادر برای پاکت زعفران می باشد که امروزه بیشتر افرادی که در کار پخش زعفران مشغول هستند از آن بیشترین استفاده را می برند. جعبه مقوایی قیمت را نسبت به هر چیز دیگر پایینتر آورده و ویژگی های مختلفی را گروه ثمین پک برای چاپ جعبه مادر ایجاد کرده است که در ادامه در مورد آن ها گفتگو می کنیم.

گروه طراحی ثمین پک برای 4 سایز پاکت، 4 سایز مختلف طراحی کرده است که بعضی از مشتری ها برای اینکه هزینه تمام شده شان کمتر شود اقدام به چاپ یک سایز جعبه مادر کرده و از آن برای 4 سایز دیگر استفاده می کنند. در ادامه اگر شما قصد همین کار را داشته باشید، ما تعداد بسته بندی پاکت که در هر جعبه مادر جا می شود را آورده ایم. این بر اساس بازخوردهای مشتریان که از سایز بزرگ یا یک مثقال جعبه مادر برای 4 سایز پاکت استفاده کرده اند گرفته شده است.

در یک جعبه مقوایی مادر چند عدد پاکت زعفران می توان بسته بندی کرد؟

 • اگر برای پاکت یک مثقال می خواهید استفاده کنید، این جعبه مناسب ۳۰ عدد می باشد.
 • اگر برای پاکت نیم مثقال می خواهید استفاده کنید، این جعبه مناسب ۵۰ عدد می باشد.
 • اگر برای پاکت یک گرم می خواهید استفاده کنید، این جعبه مناسب ۷۰ عدد می باشد.
 • اگر برای پاکت نیم گرم می خواهید استفاده کنید، این جعبه مناسب ۱۰۰ عدد می باشد.

تیراژ چاپ جعبه مادر برای پاکت زعفران چقدر است؟

همانطور که گفته شد شما می توانید برای 4 سایز پاکت ها جعبه مادر چاپ کنید که خوشبختانه گروه ثمین پک با توجه به بازرخوردهایی که داشته تیراژ جعبه های مادر را به تعداد پایینتر کاهش داده است که در ادامه به شرح کامل آن ها می پردازیم.

پیش فرض جعبه مادر برای پاکت های تاجدار می باشد. شما می توانید تعداد 250 عدد، تعداد 500 عدد، تعداد 1000 عدد را چاپ کنید. هرچقدر تعداد کمتر باشد تنها گزینه قیمت متفاوت خواهد بود، هیچ کیفیت و کاغذ و … تغییر نخواهد داشت.

فروش ظروف بسته بندی زعفران در مشهد

 

چاپ برچسب برای انواع قوطی های کریستالی

طرح های قوطی های زعفران از آنجا که دارای آرگونومی خاصی هستند مثلا به صورت مستطیل نمای بیرون آن طراحی شده، بازار خاص کوچکی را برای چاپخانه های خوش ذوق ایجاد کرده است که توانسته اند بر اساس نوع مشتری خود طراحی برچسبی زیبا و خاص را ایجاد کنند. قوطی های کریستالی چون دارای تنوع زیادی است انواع برچسب ها برای هر سایز خاصی طراحی و چاپ شده که نمایی از یک طراحی عمومی را در شکل زیر می توانید ببینید.

اگر شما زمان کمتری دارید و قصد دارید سریعتر به هدف و بازار خود دست یابید، پیشنهاد ما تغییر برچسب هایی است که گروه ثمین پک انجام داده و با تغییر نام و مشخصات کلی شما بر روی طرح و چاپ در تیراژ خاصی می باشد. معمولا برای هر سایز تیراژ 2000 عددی با قیمت منصفانه ای ایجاد می شود که هزینه برندسازی شما را نسبت به انواع چاپ ها کمتر می کند.

مراحل چاپ برچسب برای انواع قوطی های کریستال به شرح زیر می باشد.

 1. سایز برچسب یا قوطی که می خواهید برای آن چاپ انجام دهید را مشخص کنید.
 2. تغییرات خود را از قبیل لوگو، نوشته، تاریخ، برند و … ارسال کنید.
 3. منتظر تغییرات گروه طراحی ثمین پک باشید و پس از بررسی طرح و بر طرف ساختن مشکلات احتمالی طرح توسط شما تایید می شود.
 4. وارد فاز چاپ می شود و در زمان و تاریخ مناسب سفارش خود را با بالاترین کیفیت تحویل می گیرید
 5. نوبت پخش و بسته بندی و بازار شماست.

اگر طرح برچسب خاصی دارید می توانید توسط طراحان ما انجام شود. یکی از ویژگی های گروه ما این است که هیچ وقت هیچ طرح مشتری را عمومی نکرده و در اختیار هیچ مشتری دیگری قرار نمی دهیم. طرح شما سال ها پیش ما به صورت امانت قرار دارد.

قیمت ظروف کریستال زعفران

مدیر فروش ثمین پک مشهد

آقای قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *