در این مقاله قصد دارید تا بسته بندی سنتی زعفران در ایران را بررسی نماییم. اگر نگاهی اجمالی به فروش آنها در بازار نماییم در میابیم که فروش آنها به مانند ماهیت خودِ محصول “سنتی” است. منظور از فروش سنتی نیز پیچیدن آن کالای با ارزش در میان کاغذ و پلاستیک سنتی و ارائه آن به مشتری است!

ظروف سنتی زعفران در عین حال که از ارزش مادی و معنوی ویژه ای برخوردار است و یاد آور آداب و رسوم گذشته ایران است، اما فکر چندانی در زمینه تنوع بسته بندی آن نمی شود و شاید بتوان گفت تعداد انگشت شماری از فعالان این عرصه پا را از عرضه ی سنتی فراتر گذاشته اند و رویکردی مدرن به ارائه ی آن داشته اند.

قیمت پک کادویی

از آنجا که این صنایع بیشتر به عنوان هدیه خریداری می شوند پس نیازمند بسته بندی هایی در خور ارزش آن ها هستند. اگر فعالان این عرصه به فکر بسته بندی نباشند هیچ گاه نمی توانند این صنعت را جهانی کنند و به فکر صادرات آن باشند. چون در صادرات یکی از عوامل موفقیت فروش بسته بندی با کیفیت می باشد.

چرا بسته بندی اهمیت دارد؟

زمانی که تصمیم می گیریم کالایی همچون زعفران را برای خود یا به عنوان هدیه از بازار تهیه کنیم، اولین چیزی که به آن توجه می کنیم و خواه و ناخواه به چشم مان می آید ظاهر بسته بندی آن است. مخصوصا در مواردی که زیبایی با رعایت بهداشت حرف اول را می زند.

اما زمانی که قرار است کالایی همچون زعفران را برای هدیه دادن انتخاب کنیم جدا از مساله کاربردی بودن، همیشه نحوه ارائه یا بسته بندی آن اهمیت قابل توجهی دارد.

خرید عمده پک کادویی زعفران

یک بسته بندی مناسب در زمان هدیه دادن ارزش ظاهری و باطنی هدیه ی ما را بیشتر خواهد کرد و در مخاطب مان تاثیر مثبتی خواهد گذاشت . جنس، مدل و رنگی که برای بسته بندی هدیه مان انتخاب می کنیم احساس و یا مقصود مان را به مخاطب القا می کند.

پس با یک انتخاب بجا می توانیم احساس، مقصود یا اهداف شخصی و سازمانی خود را به مخاطبین ارائه دهیم.

اهمیت بسته بندی سنتی زعفران

از وظایف اولیه بسته بندی حفاظت از شی مورد نظر است. مثلا زعفران باید تا مرحله خورده فروشی از خوردشدن و آسیب دیدن یا تغییر طعم و رنگ آن محافظت شوند. یا محصولاتی که از نظر مادی و معنوی دارای ارزش زیادی هستن باید به منظور حفظ آن ها از ضربه های احتمالی در بسته بندی های مناسب جای گذاری شوند.

چگونگی بسته بندی هر شی اولین چیزی است که نگاه مصرف کننده را به خود جلب می کند. به همین دلیل تولید کنندگان و تامین کنندگان همواره در پی طرح ها و نشانه هایی برای افزایش جذابیت محصول خود در بازار می باشند. این نشانه ها را می توان “ارزش های بصری” نامید.

خرید انواع ظروف بسته بندی جدید خاتم زعفران

ابزارهایی وجود دارند که می توان آنها را برای ایجاد ارزش بصری و در نتیجه بیشتر دیده شدن به کار برد از قبیل فرم , رنگ , تصویر سازی و اسم.

بسته بندی محصول امضای شرکت تولید کننده یا تامین کننده آن محصول پای آن است. بسته بندی می تواند در شناخته شدن هر چه بیشتر برند کمک بزرگی کند تا آنجا که مخاطب تنها با دیدن بسته بندی تشخیص بدهد شی مورد نظر تولید کدام شرکت و کارخانه است.

خرید قوطی فلزی بزرگ زعفران

ویژگی های یک بسته بندی استاندارد زعفران

بسته بندی سنتی زعفران معمولا اشیایی هستند که مواد اولیه آن ها به دلیل تلاش در حصولشان قیمت مناسبی دارند. مثلا :

  • پک ترمه زعفران
  • قوطی خاتم فلزی زعفران

اگر کالایی که ارائه می دهیم کالایی اصیل و سنتی یا با ارزش باشد بسته بندی آن نیز باید در همین راستا طراحی شده باشد.

مثلا در این گونه بسته بندی ها می توان از چوب و پارچه ترمه یا دیگر منسوجات سنتی و اصیل استفاده کرد تا عاملی باشد بر زیباتر دیده شدن محصول تا در بیشتر مواقع بتوان کالا را با خود بسته بندی اش برای زینت بخشیدن به محیط اطراف مان استفاده کنیم.

از آنجا که ظروف بسته بندی سنتی زعفران جزء کالاهای با ارزش به شمار می روند، به همین دلیل باید در طراحی بسته بندی آن ها به دنبال ایمنی محصولی که قرار است در آن جای بگیرد باشیم.

پک کادویی ترمه زعفران بزرگ

بسته بندی باید به گونه ای طراحی شود تا محصول در آن ثابت بماند؛ و البته گفتنی است در عین حال که باید مستحکم باشند می بایست در وزن آن ها نیز دقت شود تا وزن زیاد آن آزاردهنده نباشد.

شاخصه دیگری که باید به آن توجه شود قابلیت حمل محصول است. بسته بندی باید کمکی باشد به افزایش این قابلیت و نه پیچیده کردن این موضوع.

از آنجا که معمولا کالا ها در قفسه فروشگاه ها نگهداری می شوند این بسته بندی ها باید گونه ای طراحی شوند که نگهداری و چیدمان آنها در این قفسه ها سهل و ممکن باشد.

قوطی خالی خاتم زعفران

هر تجارتی باید خود را در قبال جامعه مسئول بداند و عهده دار “مسئولیت های اجتماعی” شود. تولید محصولاتی که با محیط زیست سازگاری دارند از جمله مسئولیت های اجتماعی هر کسب و کار تولیدی ای است.

این مسئولیت به ویژه در بخش ظروف بسته بندی بار سنگین تری بر دوش متولیان آن می گذارد زیرا حمایت از ظروف سنتی زعفران حمایت از فرهنگ و سنت است و از شاخصه های هر فرهنگ والایی حفاظت از محیط زیست می باشد. بدین منظور در طراحی بسته بندی سنتی زعفران می توانیم از چوب و پارچه که قابلیت بازیافت دارند استفاده کنیم و از به کار بردن پلاستیک خودداری نماییم.

خرید بسته بندی زعفران خاتم

هزینه راه اندازی بسته بندی زعفران

مهم ترین اقلام هزبنه برای راه اندازی بسته‌بندی زعفران، مربوط به فضای مورد نیاز، دستگاه بسته بندی و تجهیز کارگاه به ابزارآلات متعارف، نظیر ترازو ،میز کار و … است.

درباره سه قلم هزینه ای اساسی فوق ملاحظات زیر را باید در نظر گرفت:

  1. فضای مورد نیاز باید بهداشتی و قابلیت پارتیشن بندی را طبق دستورالعمل های اداره بهداشت  داشته باشد. به طور معمول یک فضای 50 مترمربعی می‌تواند برای شروع مناسب باشد. هزینه اجاره این فضا بسته به محل یا شهر کاملا متفاوت است.
  2. هزینه های مربوط به تجهیز کارگاه و آزمایشگاه
  3. اما درباره بسته‌بندی، انتخاب روش کار تعیین کننده است. اگر بسته بندی پلاستیکی را انتخاب کنید، یک دستگاه دوخت پلاستیک کار شما را راه خواهد انداخت. هزینه های مربوط به طراحی و چاپ نیز در هزینه های جاری لحاظ می شود. اگر هم انواع دیگر بسته بندی انتخاب گردد هزینه بر همان منوال افزایش خواهد داشت.

 

خرید دستگاه دوخت پلاستیک
قیمت دستگاه بسته بندی زعفران خانگی

برای خرید دستگاه بسته بندی زعفران خانگی بهتر است قبل از هرچیز نوع بسته بندی خود را مشخص کنید.

دستگاه بسته‌بندی زعفران به صورت دوخت دستی

این روش ساده ترین شیوه برای بسته بندی زعفران است. دستگاه دوخت پلاستیک دستی با داشتن ولم حرارتی و قابلیت تنظیم برای انواع پوشش‌های بسته بندی، به شما این امکان را می‌دهند که با کمترین هزینه خط بسته بندی زعفران را خصوصا به صورت خانگی راه‌اندازی کنید.

نکته مهم اینجاست که در این بسته بندی مانند دیگر روش‌های دوختِ ساده، توجه زیادی به طراحی محصول و شیک بودن آن نمی‌شود و به احتمال زیاد محصول شما بازارهای عمده و ارزان قیمت را هدف قرار داده است.

دستگاه پرس پلاستیک بسته بندی زعفران
دستگاه پرس پلاستیک بسته بندی زعفران
مدیر فروش ثمین پک مشهد

آقای قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *