از کجا پاکت بسته بندی مقوایی زرشک به صورت عمده بخریم؟ انواع بسته بندی های زرشک و انواع آن به چه صورت است؟ آیا می توان مستقیم از تولید کننده بسته بندی زرشک خرید کرد؟ انواع بسته بندی های زرشک در چه وزن هایی تولید می شوند؟

انواع زرشک و بسته بندی آن

زرشک یک گیاه بومی در ایران است که در کشورهای دیگر نیز پیدا می‌شود. درخت‌های زرشکی که در ایران وجود دارند همه از یک نوع هستند، تفاوت آب، هوا و خاک هر منطقه تأثیر در نوع زرشک، خواص و ویژگی‌های ظاهری آن زرشک می‌گذارد. اما با توجه به شرایط اقلیمی کشورمان، دو نوع زرشک به رنگ‌های سیاه و قرمز تولید می‌شود. از زرشک در خیلی از غذاها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود، که معروفترین آنها زرشک پلو با مرغ می‌باشد.

پلاستیک بسته بندی زرشک

زرشک سیاه:

خواص زرشک قرمز و زرشک سیاه تا حدی نزدیک به هم هستند، ولی به خاطر رشد زرشک سیاه در محیط‌های کوهستانی، این زرشک خواص بیشتری دارد و البته گرون‌تر از زرشک قرمز می‌باشد. علت برتری زرشک سیاه از زرشک قرمز به خاطر مقدار بیشتر ماده‌ای به اسم بربرین است. بربرین نوعی نمک آلکالوئیدی است که خواص زیادی برای بدن انسان دارد، مثل کاهش قند خون، کاهش کلسترول و سلامت قلب و البته بجز خواص زیادی هم که دارد کم یاب‌تر نیز می‌باشد و این دو عامل باعث شده که نسبت به زرشک قرمز قیمت بالاتری داشته باشد.

زرشک قرمز:

ما سه مدل زرشک قرمز در بازار می‌بینیم، به اسم‌های زیر معروف هستند:

 • زرشک کوهی
 • زرشک پفکی
 • زرشک دانه اناری

در خیلی از نقاط ایران از جمله خراسان، زرشک تولید و وارد بازار می‌شود، ولی به‌دلیل روش‌های نگهداری و خشک کردن این محصول با ارزش، اسم‌های متفاوتی دارند و ظاهر آنها کمی با هم متفاوت می‌باشد.

زرشک پفکی:

زرشک پفکی، نوعی زرشک خوش ظاهر و مرغوب است، کشاورزها در اوایل فصل پاییز که هوا به سمت خنکی می‌رود، زرشک‌ها با شاخه از درخت می‌بُرند و یا همان شاخه در انبارهای تاریک و خنک نگهداری می‌کنند، این نگهداری کمی زمان می‌برد و چند ماه طول می‌کشد تا زرشک‌ها کاملاً خشک شوند و این زرشک‌های پفکی و باد کرده، بعد شاخه، چوب و سنگ را از آنها جدا می‌کنند تا آماده مصرف شود و سپس وارد بازار می‌کنند. زرشک پفکی به خاطر زمان طولانی در خشک شدنش و ظاهر زیبایی دارد، مرغوب‌تر می‌باشد و خواهان زیادی دارد. صادرات این زرشک ایرانی به بازارهای جهانی رونق خوبی دارد.

زرشک دانه اناری:

زرشک دانه اناری مثل زرشک پفکی اوایل پاییز برداشت می‌شود؛ ولی این زرشک‌ها بر خلاف زرشک‌های پفکی، با شاخه جدا نمی‌شوند و آن‌ها را از قسمت خوشه جدا می‌کنند، به همین دلیل این زرشک‌ها سریعتر خشک می‌شوند. معمولاً کشاورزها دانه‌های زرشک را از خوشه‌ها جدا می‌کنند و زرشک‌ها را در برابر آفتاب قرار می‌دهند، تا کاملاً خشک شوند. بعد از خشک کردن، با استفاده از روش دمیدن باد به‌صورت طبیعی یا مصنوعی، خرده‌های خوشه‌ها از زرشک‌ها جدا می‌شوند. بعد از این مرحله زرشک‌ها را داخل دستگاه سورت ریخته، که این دستگاه می‌تواند تیغ، خار، سنگ و شن را از زرشک جدا کرده تا محصول آماده برای مصرف شود.

زرشک کوهی:

از آنجا که این نوع زرشک به‌صورت خودرو در کوهستان‌ها رشد و تکثیر پیدا می‌کند، مقدار تولیدش به وضعیت آب و هوای سال بستگی دارد. چیدن این زرشک، مثل زرشک‌های دیگر اوایل فصل پاییز است.

خب حالا که در مورد انواع زرشک اطلاع پیدا کردید، بهتر متوجه انواع بسته‌بندی‌ها برای آن می‌شوید. در ادامه انواع بسته‌بندی‌های زرشک را نام می‌بریم و با آنها آشنا می‌شویم.

چرا نیاز به بسته بندی زرشک داریم؟

ایران در حوزه زعفران، پسته و زرشک یکی از بزرگترین کشورها برای تولید این محصولات می‌باشد که از قدیم زبان زد بوده است. در قدیم بسته بندی خاصی برای زرشک وجود نداشته که همیشه از سلفون یا پلاستیک برای وزن‌های 250 گرم، 500 گرم و یک کیلو از آن استفاده می‌شود.

البته ناگفته نماند که در قدیم قیمت زرشک بسیار پایین بوده و به‌دلیل قیمت پایین افراد رغبتی برای بسته بندی این نوع محصول انجام نمی‌دادن ولی امروزه که قیمت این محصول افزایش پیدا کرده، نوع بسته بندی آن هم مورد نیاز کاسب‌های بازار شده است.

بسته بندی زرشک

به هر حال زرشک هم یک نوع سوغات برای افراد می‌باشد که باید برای آن بسته بندی تولید کرد.

در این مقاله ما پاکت‌های بسته بندی زرشک را به‌صورت کامل معرفی می‌کنیم که علاوه بر اقلام بالا می‌توان به پاکت‌های مقوایی در وزن‌های مختلف اشاره کرد.

انواع بسته‌بندی زرشک

انواع بسته‌بندی‌های قابل استفاده برای زرشک عبارتند از:

 • پلاستیک نایلونی ساده
 • ظروف پلاستیکی یکبار مصرف
 • پاکت‌های مقوایی بسته بندی
 • پلاستیک بسته بندی ( نایلون، سلفونی، opp ، cpp و … )

انواع بسته‌بندی زرشک

کم هزینه‌ترین نوع بسته بندی زرشک چیست؟

بسته بندی نایلونی ساده یکی از پرفروش‌ترین نوع برای محصول زرشک بوده و هنوز هم نسبت به انواع بسته‌بندی‌ها اولین رده فروش را از آن خود دارد.

ولی فروشندگان و افراد خلاق همیشه به دنبال فروش بیشتر و بازار بزرگتر هستند. خوشبختانه در ایران روز به روز کیفیت نوع بسته‌بندی‌ها و خلاقیت افراد بالاتر می‌رود و از همین رو باعث شده افراد بازار جدیدی برای بسته بندی زرشک ایجاد کنند.

barberry packing bag 04

بعد از بسته‌بندی‌های نایلونی ساده، بازار به سمت بسته‌بندی‌های پاکتی روی آورد که هزینه آن نسبت به نایلون ساده مقداری بالاتر بود. خوشبختانه چاپخانه یا فروشندگان با چاپ عمومی اقدام به تولید پاکت با برند عمومی کردند که نیاز اغلب افراد برطرف میشد.

بعد از بسته‌بندی‌های پاکتی، نیاز به بسته بندی جدید ایجاد شد که صادرکنندگان زرشک ابتدا با درخواست هایشان این بازار را به وجود آوردند و بسته‌بندی جدیدی ایجاد شد که این نوع بسته‌بندی‌ها با نام‌های bopp یا opp مدل چیپس یا همان بسته‌بندی چیپسی است که تنها نیاز به یک طرف دوخت و بسته‌بندی دارد، همینطور می‌توانید با نازک کردن بسته بندی قیمت را پایین‌تر آورد.

پلاستیک‌های بسته بندی زرشک عبارتند از:

 • نایلون یا سلفون ساده (مناسب برای سفارش‌ها کم یا تولیدات خانگی با کم‌ترین هزینه)
 • پاکت‌های مقوایی در وزن‌های مختلف (مناسب برای سفارش‌های شرکتی و پخش)
 • سلفون opp ، bopp ، cpp و …. : با دولت‌ها و ضخامت‌های متنوع همراه با سفارش سازی‌های خاص می‌توان بسته‌بندی‌های بسیار متنوع با اختلاف ضاهر بالا تولید کرد .

بسته بندی زرشک

بسته بندی زرشک در چه سایزهایی تولید می‌شوند؟

بسته بندی زرشک مقوایی در 6 سایز قابل تولید هستند که البته ناگفته نماند که پیش فرض برای زرشک دانه اناری می‌باشد. اگر از زرشک پفکی در این نوع بسته‌بندی‌ها استفاده کنید، وزن به نصف کاهش پیدا خواهد کرد.

 • بسته بندی پاکتی زرشک 70 گرم
 • بسته بندی پاکتی زرشک 100 گرم
 • بسته بندی پاکتی زرشک 250 گرم
 • بسته بندی پاکتی زرشک 350 گرم
 • بسته بندی پاکتی زرشک 500 گرم

قیمت انواع بسته بندی زرشک

نام محصولوزن دانه اناریوزن پفکیقیمت عمده
پاکت مقوایی زرشک70351400
پاکت مقوایی زرشک2501002100
پاکت مقوایی زرشک3501702700
پاکت مقوایی زرشک100501700
پاکت مقوایی زرشک3501702500
پاکت مقوایی زرشک5002503500
نایلون/پلاستیک زرشک(کیلویی)500250120000

خرید پاکت و بسته بندی زرشک

خرید پاکت و بسته بندی زرشک

از کجا پاکت بسته بندی زرشک بخریم؟

گروه ثمین پک همیشه سعی کرده است تا بتواند با برطرف کردن نیاز مشتری یک گام آنها را به سمت بازارهای جدیدتر راهنمایی کند. بنابراین انواع بسته بندی زرشک را به سبد محصولات خود اضافه کرده و حتی پا را فراتر گذاشته است و با طراحی و تولید انواع بسته‌بندی‌های مقوایی در وزن‌های مختلف توانسته است با چاپ و برندهای مشتری نیاز آنها را برآورده سازد.

چنانچه قصد چاپ پاکت بسته بندی زرشک را دارید می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با واحد فروش تماس گرفته تا با مشاوره رایگان شما را به هدف خود نزدیکتر کند.

خرید بسته بندی زرشک

مدیر فروش ثمین پک مشهد

آقای قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *