انواع طرح های بسته بندی زعفران به چه صورت است؟ طرح بسته بندی زعفران مانند بسیاری از محصولات غذایی، اولین عامل موثر در جلب نظر مشتری است.

یک بسته بندی خوب می تواند علاوه بر جذب سریع نگاه‌ها، کیفیت و ماهیت محتوای آن را نیز نشان ‌دهد. همچنین از آنجا که زعفران یکی از مواد غذایی پرمصرف در جامعه است، توجه به قیمت تمام شده آن اهمیت به سزایی دارد.

بنابراین در طراحی بسته بندی زعفران می‌بایست نکات زیادی را مدنظر داشت. در ادامه به اهمیت بسته بندی زعفران از برخی زوایای تجاری در مجموعه ثمین پک می‌پردازیم.

چاپ پاکت زعفران به صورت عمده
خرید عمده پاکت زعفران
خرید پاکت زعفران تاج دار جدید
خرید پاکت زعفران تاج دار جدید قرمز
خرید کاور زعفران طرح جدید
خرید پاکت زعفران طرح قدیم
چاپ پاکت زعفران با طرح جدید
چاپ پاکت زعفران با طرح جدید
چاپ پاکت زعفران با طرح جدید
چاپ پاکت زعفران با طرح جدید

اهمیت بسته بندی زعفران

چرا بسته ‌بندی کردن مواد غذایی همچون زعفران مهم است؟ چه ضرورتی دارد زعفران در قالب بسته‌های شکیل به مصرف‌کننده عرضه شود؟

آیا اگر این ادویه خوشمزه درون ظروف جذاب‌تر قرار بگیرند، کیفیت بهتری خواهند داشت؟ مطمئنا خیر… پس چرا طراحی بسته بندی زعفران تا این اندازه مورد توجه قرار می‌گیرد؟

شکی نیست که بسته ‌بندی کردن زعفران از نظر بهداشتی و سهولت عرضه به مشتری ضروری است.

اما آنچه از نظر تجاری و اقتصادی حائز اهمیت می‌باشد، پتانسیل بالای تبلیغات به کمک انواع طرح‌های بسته ‌بندی است. با توجه به رشد بی‌سابقه صنایع غذایی و افزایش تعداد تولیدکنندگان، شانس خودنمایی یک محصول خاص در بین بیشمار برند زعفران، کم خواهد بود.

به علاوه با گسترش سریع اینترنت و ارتباطات، این رقابت سخت‌تر نیز می‌شود. بنابراین استفاده از یک بسته ‌بندی جذاب که بتواند توجه و اعتماد مشتریان بیشتری را جلب کند، به اندازه کیفیت زعفران پراهمیت است.

انواع طرح های بسته بندی زعفران

نکات مهم در طراحی بسته ‌بندی زعفران

طراحی بسته ‌بندی دانشی است که به اقتضای شرایط مختلف جامعه و بازار عرضه و تقاضا رشد کرده است. بسیاری از قوانین این حوزه جایی نوشته نشده و بر اساس اصول سایر علوم از جمله روانشناسی، اقتصاد، بهداشت و … شکل گرفته است که باعث شده توجه به نکات ریز و درشت بسیاری برای طراحی بسته ‌بندی زعفران ضروری باشد. برخی از آنها را با هم مرور می‌کنیم:

  • اندازه بسته بندی متناسب با نیاز مشتری باشد، این مقدار بعد از بررسی آمار میزان خرید مصرف کنندگان در دراز مدت مشخص می‌شود و همانطور که در ویترین فروشگاه‌ها مشاهده می‌کنیم معمولا زعفران در بسته‌هایی با اندازه نسبتا کوچک عرضه میگردد.
  • رنگ و یا تصویر روی بسته بندی معرف زعفران درون آن باشد یا قسمتی از بسته بندی شفاف باشد به طوری که محتوای داخل آن دیده شود.
    برخی از اطلاعات و خواص زعفران روی بسته بندی نوشته شود.
  • شکل بسته بندی از نظر جانمایی و نگهداری مناسب باشد. برای مثال ظرف زعفران به گونه‌ای طراحی شود که به راحتی بتواند داخل ویترین فروشگاه و یا کابینت آشپزخانه در کنار سایر مواد قرار بگیرد.
  • جنس بسته ‌بندی باید استاندارد و مورد تایید وزارت بهداشت باشد. لازم به ذکر است بسته ‌بندی مواد غذایی از جمله زعفران به علت تاثیر گذاری مستقیم بر سلامت انسان، نیاز به رعایت استانداردهای بهداشتی خاص دارد، برای نمونه استفاده از نایلونی که از مواد بازیافتی تولید شده باشد، ممنوع است.

انواع طرح های بسته بندی زعفران

خلاقیت در طراحی بسته بندی زعفران

نوآوری همواره مورد استقبال انسانها قرار می‌گیرد. با توجه به وجود محصولات مختلف زعفران در فروشگاه‌ها که معمولا شکل و طرح‌های بسته بندی آنها مشابه است، استفاده از یک طرح جدید و خلاقانه به راحتی می‌تواند نظر مشتری را جلب نماید.

طرحی که هم ذهنیت و انتظار قبلی از ظاهر یک بسته زعفران را تامین کند و هم آنقدر متفاوت باشد که نسبت به برندهای رقیب بیشتر جلوه‌گری کند. استفاده از رنگ بندی خاص، شکل متفاوت بسته، جنس مرغوب و همچنین ترکیب همه این موارد می‌تواند به این مهم کمک کند.

طراحی بسته بندی زعفران در کنار خلاقیت نیازمند در نظر گرفتن دو نکته مهم است:

  1. نمایش کیفیت محصول: هرچند که بسته بندی جذاب می‌تواند نظر مشتری را جلب کند و او را متقاعد به خرید کند. اما اهمیت کیفیت محصول همواره جایگاه نخست را برای مصرف کننده دارد و بسته بندی خوب نمی‌تواند برای همیشه جایگزین کیفیت شود. لذا تولید کنندگان زعفران باید هم کیفیت محصول را مد نظر داشته باشند و هم طرحی از بسته بندی را انتخاب کنند که این کیفیت را به خوبی نشان دهد.
  2. قیمت تمام شده: انواع زعفران تقریبا هر روز توسط اکثر افراد جامعه به مصرف می‌رسد و این به معنی خرید بالای آن است و اگر قیمت تمام شده این محصول زیاد باشد، برای مشتری به صرفه نخواهد بود حتی اگر بسته بندی شیک و جذاب داشته باشد و یا حتی کیفیت عالی! بنابراین نیاز است که جنس بسته بندی، طرح آن و اندازه آن به گونه‌ای باشد که علاوه بر نشان دادن کیفیت جنس زعفران، قیمت نهایی آن را چندان افزایش ندهد.

طرح بسته بندی زعفران

انواع جنس و متریال بسته بندی زعفران

بسته بندی زعفران را می‌توان در انواع متریال‌های مختلف طراحی و بسته بندی کرد. وابسته به آن که جنس بسته بندی زعفران چیست، نوع و هزینه بسته بندی زعفران مشخص می‌شود. از جمله مهم‌ترین جنس‌های بسته بندی زعفران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

بسته بندی سلفون به همراه پاکت مقوایی

یکی از رایج‌ترین انواع بسته بندی زعفران را می‌توان بسته بندی به وسیله سلفون در نظر گرفت. انتخاب سلفون به عنوان بسته بندی را می‌توان هزینه ارزان و همچنین کارایی مناسب در نظر گرفت. استفاده از پاکت‌های سلفون برای ساخت بسته بندی زعفران رواج بالایی دارد.

از گذشته تا به حال، استفاده از پاکت مقوایی برای بسته بندی زعفران رواج بالایی داشته است. در حال حاضر با چاپ طرح و گرافیک مورد نظر می‌توان بسته بندی زعفران را به میزان قابل توجه‌ای زیباسازی کرد.

ظروف بسته بندی کریستالی

ظروف بسته بندی کریستالی یکی از پر استفاده‌ترین روش‌های بسته بندی زعفران با بهداشت بسیار بالا است. استفاده از این نوع بسته بندی باعث شده است که استفاده از زعفران به میزان قابل توجه‌ای راحت‌تر شود.

این نوع قوطی ها در اندازه و سایزهای مختلفی در بازار موجود است، شما می‌توانید با چاپ لیبل مناسب، نوع بسته بندی خود را انتخاب کنید. به دلیل قیمت مناسب این نوع از بسته بندی، استفاده از قوطی کریستال در حال حاضر برای زعفران رواج بالایی دارد.

لیبل زعفران

لیبل زعفران

یکی از روش‌های ارزان و کم هزینه برای بسته بندی مناسب زعفران استفاده از بسته بندی‌های آماده و چاپ و طراحی لیبل است. در این روش نیازی به انجام هزینه زیاد برای بسته بندی زعفران نیست و فقط با استفاده از بسته بندی‌های آماده و چاپ لیبل زعفران با طراحی مناسب، اقدام به بسته بندی زعفران می‌کنید.

اهمیت زعفران در صنایع غذایی و فرهنگ جوامع مختلف بر کسی پوشیده نیست. استفاده از بسته بندی مناسب و جذاب که بتواند گوی رقابت را از دیگر تولیدکنندگان برباید در کنار کیفیت خوب محصول می‌تواند موفقیت یک برند را تضمین کند. طراحی بسته بندی زعفران باید به صورت هوشنمندانه و اقتصادی انجام شود به نحوی که علاوه بر رعایت استانداردهای ضروری، خلاقانه و به صرفه باشد، در این صورت قابلیت جلب نظر و اعتماد مشتری را داشته و منجر به افزایش فروش و بازدهی خواهد شد.

جنس انواع مدل بسته بندی زعفران

مواد مختلف برای بسته بندی زعفران استفاده می‌شود از آن جمله می‌توان به انواع جعبه مقوایی، ظروف شیشه‌ای و کریستال، ظروف پلاستیکی، جعبه‌های چوبی و ظروف فلزی خاتم از آنها اشاره کرد.

بسته‌های شفاف مانند کریستال این قابلیت را دارند که محتوای درون ظرف را به خوبی نمایش می‌دهند و نیاز به استفاده از شکل و رنگ در طراحی آن کمتر می‌شود اما قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع دارد، از این رو غالبا برای ادویه گران قمیت همچون زعفران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امروزه با توجه به گسترش صنایع پتروشیمی، استفاده از ظروف پلاستیکی رایج ترین مواد در بسته بندی زعفران است که به علت قیمت کمتر و استحکام مناسب مورد استقبال تولیدکنندگان و مصرف کنندگان قرار گرفته است.

جنس بسته بندی زعفران

تاثیر بسته بندی بر فروش زعفران

بسته بندی زعفران اولین سطح تبلیغات که به طور مستقیم توسط مشتری لمس می‌شود بنابراین توجه و سرمایه گذاری مناسب در این حوزه، یک روش موثر بر افزایش بازدهی تولید و عرضه می‌باشد.

نکته مهم در انتخاب نوع بسته بندی، تناسب بین جنس، شکل و طرح و قیمت آن است که باید از هر نظر برای مشتری جالب توجه و مقرون به صرفه باشد.

زعفران از جمله چاشنی‌هایی است که از زمان‌های قدیم تا به امروز در کنار غذای اصلی و همچنین در پخت مواد غذایی مختلف استفاده می‌شود و به طرز شگفت آوری بر شکل گیری ذائقه غذایی انسانها تاثیر گذار است. توجه به این ذائقه و استفاده از آن در طراحی بسته ‌بندی زعفران می‌تواند بر میزان فروش آن تاثیر مستقیم بگذارد.

مدیر فروش ثمین پک مشهد

آقای قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *